R·2089 Trenul Regio R 2089

Trenul Regio cu numărul 2089 este operat de către CFR Călători.

Parcurge o distanță de 157 km în aproximativ 4h 37m de la Craiova la Petroșani, oprește in 36 stații până la destinație.

CFR Călători

 

 

 

R·2089 Călătoria

 

Craiova , Județul Dolj
16:37 PM
4 ore și 37 de minute
Petroșani , Județul Hunedoara
21:14 PM
34 de km/oră
157 KM

R·2089 Rută

Traseul trenului Regio 2089 - Drum pe care se desfășoară o călătorie, cu indicarea localităților parcurse, timpul de staționare.

Craiova (Gară)

Piața Constantin Brâncuși, Craiova, Județul Dolj DJ

0 km
 
16:37 PM
Parcurge 3 km în 3 minute
16:40 PM
Staționează un minut

Craiova Triaj hc (Haltă de călători)

Bulevardul Dacia, Craiova, Județul Dolj DJ

3 km
 
16:41 PM
Parcurge 3 km în 3 minute
16:44 PM
Staționează un minut

Cernele (Gară)

Cernele, Județul Dolj DJ

6 km
 
16:45 PM
Parcurge 5 km în 4 minute
16:49 PM
Staționează un minut

Ișalnița hc (Haltă de călători)

Ișalnița, Județul Dolj DJ

11 km
 
16:50 PM
Parcurge 2 km în 3 minute
16:53 PM
Staționează un minut

Ișalnița (Gară)

Ișalnița, Județul Dolj DJ

13 km
 
16:54 PM
Parcurge 4 km în 3 minute
16:57 PM
Staționează un minut

Almăj h (Haltă)

Almăj, Județul Dolj DJ

17 km
 
16:58 PM
Parcurge 3 km în 4 minute
17:02 PM
Staționează un minut

Coțofeni (Gară)

Coțofenii din Față, Județul Dolj DJ

20 km
 
17:03 PM
Parcurge 5 km în 4 minute
17:07 PM
Staționează un minut

Brădești hc (Haltă de călători)

Brădești, Județul Dolj DJ

25 km
 
17:08 PM
Parcurge 4 km în 4 minute
17:12 PM
Staționează un minut

Răcari (Gară)

Răcarii de Jos, Județul Dolj DJ

29 km
 
17:13 PM
Parcurge 3 km în 3 minute
17:16 PM
Staționează un minut

Canton 282 h (Haltă)

Răcarii de Sus, Județul Dolj DJ

32 km
 
17:17 PM
Parcurge 4 km în 5 minute
17:22 PM
Staționează 15 minute

Filiași (Gară)

Strada Gării, Filiași, Județul Dolj DJ

36 km
 
17:37 PM
Parcurge 2 km în 3 minute
17:40 PM
Staționează un minut

Bungețel h (Haltă)

Țânțăreni, Județul Gorj GJ

38 km
 
17:41 PM
Parcurge 4 km în 3 minute
17:44 PM
Staționează un minut

Țânțăreni (Gară)

Țânțăreni, Județul Gorj GJ

42 km
 
17:45 PM
Parcurge 3 km în 3 minute
17:48 PM
Staționează un minut

Florești hc (Haltă de călători)

Florești, Județul Gorj GJ

45 km
 
17:49 PM
Parcurge 4 km în 4 minute
17:53 PM
Staționează un minut

Gilort (Gară)

Gilortu, Județul Gorj GJ

49 km
 
17:54 PM
Parcurge 6 km în 7 minute
18:01 PM
Staționează 7 minute

Turburea Hm (Haltă de mişcare)

Turburea, Județul Gorj GJ

55 km
 
18:08 PM
Parcurge 7 km în 7 minute
18:15 PM
Staționează un minut

Bibești (Gară)

Bibești, Județul Gorj GJ

62 km
 
18:16 PM
Parcurge 5 km în 6 minute
18:22 PM
Staționează un minut

Musculești (Gară)

Musculești, Județul Gorj GJ

67 km
 
18:23 PM
Parcurge 6 km în 6 minute
18:29 PM
Staționează un minut

Bărbătești (Gară)

Bărbătești, Județul Gorj GJ

73 km
 
18:30 PM
Parcurge 4 km în 8 minute
18:38 PM
Staționează un minut

Jupânești Hm (Haltă de mişcare)

Jupânești, Județul Gorj GJ

77 km
 
18:39 PM
Parcurge 5 km în 9 minute
18:48 PM
Staționează un minut

Cărbunești (Gară)

Cărbunești-Sat, Județul Gorj GJ

82 km
 
18:49 PM
Parcurge 5 km în 4 minute
18:53 PM
Staționează un minut

Pojogeni Hm (Haltă de mişcare)

Pojogeni, Județul Gorj GJ

87 km
 
18:54 PM
Parcurge 6 km în 6 minute
19:00 PM
Staționează un minut

Copăcioasa (Gară)

Copăcioasa, Județul Gorj GJ

93 km
 
19:01 PM
Parcurge 4 km în 4 minute
19:05 PM
Staționează un minut

Budieni hc (Haltă de călători)

Budieni, Județul Gorj GJ

97 km
 
19:06 PM
Parcurge 3 km în 6 minute
19:12 PM
Staționează un minut

Lunca Budieni Hm (Haltă de mişcare)

Budieni, Județul Gorj GJ

100 km
 
19:13 PM
Parcurge 7 km în 9 minute
19:22 PM
Staționează 3 minute

Târgu Jiu (Gară)

Strada Republicii, Târgu Jiu, Județul Gorj GJ

107 km
 
19:25 PM
Parcurge 4 km în 5 minute
19:30 PM
Staționează un minut

Ecaterina Teodoroiu (Gară)

Iezureni, Județul Gorj GJ

111 km
 
19:31 PM
Parcurge 6 km în 7 minute
19:38 PM
Staționează un minut

Parângu Hm (Haltă de mişcare)

Curtișoara, Județul Gorj GJ

117 km
 
19:39 PM
Parcurge 6 km în 7 minute
19:46 PM
Staționează un minut

Bumbești (Gară)

Bumbeşti-Jiu, Județul Gorj GJ

123 km
 
19:47 PM
Parcurge 4 km în 5 minute
19:52 PM
Staționează un minut

Valea Sadului (Gară)

Bumbeşti-Jiu, Județul Gorj GJ

127 km
 
19:53 PM
Parcurge 5 km în 9 minute
20:02 PM
Staționează un minut

Meri (Gară)

Bumbeşti-Jiu, Județul Gorj GJ

132 km
 
20:03 PM
Parcurge 6 km în 21 de minute
20:24 PM
Staționează 5 minute

Lainici (Gară)

138 km
 
20:29 PM
Parcurge 6 km în 14 minute
20:43 PM
Staționează un minut

Pietrele Albe (Gară)

144 km
 
20:44 PM
Parcurge 3 km în 11 minute
20:55 PM
Staționează un minut

Strâmbuța Hm (Haltă de mişcare)

, Județul Bistrița-Năsăud BN

147 km
 
20:56 PM
Parcurge 5 km în 5 minute
21:01 PM
Staționează un minut

Livezeni (Gară)

Strada Păunilor, Petroșani, Județul Hunedoara HD

152 km
 
21:02 PM
Parcurge 3 km în 5 minute
21:07 PM
Staționează un minut

Lunca Jiului hc (Haltă de călători)

Strada Unirii, Nr. 2, Petroșani, Județul Hunedoara HD

155 km
 
21:08 PM
Parcurge 2 km în 6 minute
21:14 PM
 
Ajunge la destinatia finală

Petroșani (Gară)

Strada Titu Maiorescu, Petroșani, Județul Hunedoara HD

157 km

R·2089 Restricții

Circulă fară restricții in perioada urmatoare

CFR Călători

R·2089 Bilete și informații

 

021.9521

Suna pentru detalii

Date in timp real

Informatică feroviară

Aceste indicații au ca scop unic planificarea. Se poate să constatați că proiectele de construcție, traficul, vremea sau alte evenimente pot determina condițiile de trafic să difere față de rezultatele oferite de hărți; prin urmare, planificarea traseului trebuie efectuată ținând cont de cele menționate. Trebuie să respectați toate semnele de circulație și anunțurile referitoare la traseul dvs.