IR·1914 Trenul InterRegio IR 1914

Trenul InterRegio cu numărul 1914 este operat de către CFR Călători.

Parcurge o distanță de 617 km în aproximativ 12h 13m de la Constanţa la Sibiu, oprește in 24 stații până la destinație.

CFR Călători

 

 

 

IR·1914 Călătoria

 

Trenul IR-1914 nu circulă Astăzi 13 Iunie.
Constanţa , Județul Constanța
20:00 PM
12 ore și 13 minute
Sibiu , Județul Sibiu
08:13 AM
51 de km/oră
617 KM

IR·1914 Rută

Traseul trenului InterRegio 1914 - Drum pe care se desfășoară o călătorie, cu indicarea localităților parcurse, timpul de staționare.

Constanța (Gară)

Strada Gării, Constanţa, Județul Constanța CT

0 km
 
20:00 PM
Parcurge 35 de km în 28 de minute
20:28 PM
Staționează un minut

Medgidia (Gară)

Strada Vasile Lupu, Medgidia, Județul Constanța CT

35 km
 
20:29 PM
Parcurge 24 de km în 18 minute
20:47 PM
Staționează un minut

Cernavodă Pod (Gară)

Cernavodă, Județul Constanța CT

59 km
 
20:48 PM
Parcurge 20 de km în 18 minute
21:06 PM
Staționează 2 minute

Fetești (Gară)

Strada Piateta Garii Nr.1, Fetești, Județul Ialomița IL

79 km
 
21:08 PM
Parcurge 37 de km în 29 de minute
21:37 PM
Staționează un minut

Ciulnița (Gară)

Drumul National DN 3A, Dragalina, Județul Călărași CL

116 km
 
21:38 PM
Parcurge 109 de km într-o oră și 12 minute
22:50 PM
Staționează 25 de minute

București Nord (Gară)

Piața Gării de Nord, Nr. 1-3, București B

225 km
 
23:15 PM
Parcurge 48 de km în 23 de ore și 9 minute
00:06 AMziua următoare
Staționează 2 minute

Titu (Gară)

Strada Gării, Titu, Județul Dâmbovița DB

273 km
 
00:08 AM
Parcurge 22 de km în 19 minute
00:27 AMziua următoare
Staționează 2 minute

Gaești (Gară)

Strada Vladimir Streinu, Găeşti, Județul Dâmbovița DB

295 km
 
00:29 AM
Parcurge 30 de km în 26 de minute
00:55 AMziua următoare
Staționează 2 minute

Golești (Gară)

Golești (Ștefănești), Județul Argeș AG

325 km
 
00:57 AM
Parcurge 8 km în 8 minute
01:05 AMziua următoare
Staționează 25 de minute

Pitești (Gară)

Bulevardul Republicii, Nr. 212, Pitești, Județul Argeș AG

333 km
 
01:30 AM
Parcurge 22 de km în 33 de minute
02:03 AMziua următoare
Staționează 2 minute

Costești (Gară)

Costești, Județul Argeș AG

355 km
 
02:05 AM
Parcurge 16 km în 16 minute
02:21 AMziua următoare
Staționează un minut

Stolnici (Gară)

Stolnici, Județul Argeș AG

371 km
 
02:22 AM
Parcurge 43 de km în 46 de minute
03:08 AMziua următoare
Staționează 2 minute

Slatina (Gară)

Piața gării, Slatina, Județul Olt OT

414 km
 
03:10 AM
Parcurge 17 km în 18 minute
03:28 AMziua următoare
Staționează 17 minute

Piatra Olt (Gară)

Strada Gării Nr. 1, Piatra-Olt, Județul Olt OT

431 km
 
03:45 AM
Parcurge 34 de km în 29 de minute
04:14 AMziua următoare
Staționează 2 minute

Drăgășani (Gară)

Strada Gării, Drăgăşani, Județul Vâlcea VL

465 km
 
04:16 AM
Parcurge 33 de km în 30 de minute
04:46 AMziua următoare
Staționează 2 minute

Băbeni (Gară)

Strada Preot Oprițescu, Băbeni, Județul Vâlcea VL

498 km
 
04:48 AM
Parcurge 8 km în 14 minute
05:02 AMziua următoare
Staționează 7 minute

Govora (Gară)

Govora, Județul Vâlcea VL

506 km
 
05:09 AM
Parcurge 12 km în 13 minute
05:22 AMziua următoare
Staționează 10 minute

Râmnicu Vâlcea (Gară)

Strada V. Popescu, Maior, Râmnicu Vâlcea, Județul Vâlcea VL

518 km
 
05:32 AM
Parcurge 16 km în 18 minute
05:50 AMziua următoare
Staționează 2 minute

Călimănești (Gară)

Călimăneşti, Județul Vâlcea VL

534 km
 
05:52 AM
Parcurge 2 km în 6 minute
05:58 AMziua următoare
Staționează 2 minute

Păușa h (Haltă)

Strada Taberei, Păușa, Județul Vâlcea VL

536 km
 
06:00 AM
Parcurge 14 km în 19 minute
06:19 AMziua următoare
Staționează un minut

Lotru (Gară)

Golotreni, Județul Vâlcea VL

550 km
 
06:20 AM
Parcurge 21 de km în 28 de minute
06:48 AMziua următoare
Staționează un minut

Câineni (Gară)

Câineni, Județul Vâlcea VL

571 km
 
06:49 AM
Parcurge 24 de km în 56 de minute
07:45 AMziua următoare
Staționează un minut

Podu Olt (Gară)

Drumul Județean DJ105G, Tălmaciu, Județul Sibiu SB

595 km
 
07:46 AM
Parcurge 4 km în 6 minute
07:52 AMziua următoare
Staționează un minut

Tălmaciu (Gară)

Strada Gării, Tălmaciu, Județul Sibiu SB

599 km
 
07:53 AM
Parcurge 18 km în 20 de minute
08:13 AMziua următoare
 
Ajunge la destinatia finală

Sibiu (Gară)

Piața 1 Decembrie 1918, Sibiu, Județul Sibiu SB

617 km

IR·1914 Restricții

Trenul IR-1914 circula cu restrictii in urmatoarele zile.
Astăzi 13 Iunie nu circulă
Mâine 14 Iunie nu circulă
Sâmbătă 15 Iunie fără restricții
Duminică 16 Iunie fără restricții
Luni 17 Iunie fără restricții

CFR Călători

IR·1914 Bilete și informații

 

021.9521

Suna pentru detalii

Date in timp real

Informatică feroviară

Aceste indicații au ca scop unic planificarea. Se poate să constatați că proiectele de construcție, traficul, vremea sau alte evenimente pot determina condițiile de trafic să difere față de rezultatele oferite de hărți; prin urmare, planificarea traseului trebuie efectuată ținând cont de cele menționate. Trebuie să respectați toate semnele de circulație și anunțurile referitoare la traseul dvs.